Pierwsza wizyta

Zgłoszenie się do psychiatry u wielu osób wiąże się z obawami i niepewnością. Nadal funkcjonuje w naszej świadomości, wytworzony w XIX wieku stereotypowy obraz, który nie ma nic wspólnego z obecną rzeczywistością.

Współczesna psychiatria stara się wyjść naprzeciw nowym zagrożeniom cywilizacyjnym. Niesie pomoc w chorobach związanych z powszechnie występującym, przewlekłym stresem. Aktualnie stosowane metody pozwalają często na skuteczne leczenie, które nie przeszkadza w zachowaniu aktywności zawodowej, szkolnej, czy towarzyskiej.

Wizyta u psychiatry nie różni się wiele od wizyty u innych lekarzy. Będą Państwo poproszeni o wymienienie aktualnych dolegliwości, przebytych chorób, wcześniejszego leczenia. Jeśli posiadają Państwo karty informacyjne, czy inną dokumentację medyczną warto zabrać ją ze sobą.

Bardzo ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach. Wszelkie przekazane przez Pacjenta w trakcie wizyty informacje, dotyczące stanu zdrowia chronione są tajemnicą lekarską.